Günlük

14.12.18

Surdurulebilirbursa.com ismini kayıtladık, 1 yıllığına.

WordPress sistemini kurduk, genel site ayarlarını yaptık.

Amacımız sayfasını hazırladık, üstüne günlük adlı sayfamızı açtık ve doldurmaya başladık.

Bir adet gmail hesabı açtık.

Sitemizin ismi ile bir adet instagram hesabı açtık.Bursa Belediye Başkanı ve diğer ilçe başkanlarını takip etmeye başladık. 3 adet paylaşım yaptık, gerekli etiketlemeleri yaptık. Instagram stratejimiz, Bursa’nın gaazeteci, stk, siyaset gibi kişilerini takip etmek olacak. Aynı zamanda bizimle aynı işleri yapmaya çalışan diğer il yada kuruluşları, dernekleri sayfaları takip etmek olacak.

Bir kaç kategori ana sayfası hazırladık içine biraz bilgi girdik, 3 adet yazı girdik.

15.12.18

İşlerimin yoğunluğundan dün açmış olduğum siteyi öğle saatlerine doğru ancak hatırladım.

Twitter hesabı aldım, 2 adet paylaşım yaptım, Bursa’nın yerel siyaset ve gazetelerini takibe aldım. Twitter stratejisi de aynı instagram stratejisi gibi olacak.

Radar sayfası yaptık, amacı haberlerde bizim ilgi alanımıza giren konuları listelemek, sıcağı sıcağına ilgilenemediğimiz konuları kaçırmamak adına bir liste.

İyi Ki Varlar sayfası açtık, bu sayfada misyonumuza bir şekilde hizmet etmiş kişi, kurum ve eylemleri listeleyip, vefa borcumuzu ödemek istedik.

20.09.20

Özür diliyorum, güzel bir niyetle açtığım bu site için gereken özveriyi en azından site olarak yapamadım. Instagram sayfasında biraz paylaşımlar da bulundum lakin, site için yapmak istediklerimi tam yapamadım.

Neredeyse 2 sene bitecek, 2 sene içerisinde pek bir yol alamadık lakin bundan sonrası için biraz hızlı gitmek istiyorum, en azından önceki yıllara göre…

Biraz da istatistiklerden konuşalım, açmış olduğum instagram sayfası bu yazıyı yazdığım an içerisinde toplam 279 adet takipçiye sahip. Twitter ise tam bir facia, 27 kişiyi takip etmişiz buna karşılık 0 takipçi, zaten 2 tane tweet atmışız.

Neyse karnemiz kötü, insanı olarak üzerimize düşen vazifeyi layıkıyla yapamadık…

Bu sene çok çalışacağız…

29.09.20

Canımı en çok sıkan durumlardan birisi de duvarlara, tarihi mekanlara sprey boya ile yazılar yazılması. Minik aklımla bu boyalar nasıl çıkar diye bir araştırma yaptım, isteğim şuydu, bu boyaları organik bir şeylerle çıkarmak. Okuduğum bir kaç yabancı kaynakta bu işin hindistan cevizi yağı gibi bir yağla mümkün olacağını söylüyor. Yakın bir zamanda deneyeceğim… Ama bilen biri varsa bir şekilde bize ulaşsın.

Sürdürülebilir Bursa diye bir olaya kalkıştık, istiyoruz ki Bursa bugün nelere sahip ise yada sahip olduysa onları korumak ve gelecek nesillere bırakmak istiyoruz…  Peki elimizde bir liste var mı, hani neyi korumamız gerektiğini biliyor muyuz?

Sanırım önceliği güzel ve sürekli güncellenen tarzda bir liste yapmayla başlasam iyi olacak. Bursa Envanteri adında bir blog kategorisi açarak içine örnek olarak Bursa’nın Tarihi Camileri gibi bir yazı sayfası yapıp kronolojik olarak tarihi tüm camileri listeleyebilirim. Bu tarz bir envanter nelerin korunması ve ne kadar çok korumamız gereken varlığımız var bilmemiz açısından güzel olacak diye düşünüyorum.

24.03.23

Özür dilerim buraya çok fazla zaman ayıramadım. Aslında kafamda buraya birçok güzel yazı ve fikir eklemiştim ama icraat konusunda çok başarısız oldum. Ruhumu dinlendiren en güzel aktivitelerden birisi, yaşadığım ve çok sevdiğim Bursa için bir şeyler üretmek. Umarım ilerleyen günlerde biraz daha aktif olabilirim.

29.02.24

Bugün iki yeni kategori tarzı açtım. İlki tarihi yerlerin daha kolay bulabilmesi için mahalle adlarını kategorize ettim. Birisi Bursa tarihine ait bir şey aramak istediğinde mahalle adına tıklaması daha kolayına gelecektir.

İkinci durum ise tarihi ev ve konaklar için yeni bir kategori açmamdır.

Öz eleştiri: Siteyi açalı 5 yıldan fazla oldu ama son zamanlarda biraz daha içerikleri arttırdım. Kötünün iyisi…